Zeytin Adası Göcek – Göcek Gezi Rehberi

Zeytin Adası Göcek - Göcek Gezi Rehberi

Zeytin Adası Göcek – Göcek Gezi RehberiZeytin Adası Tarihi 
Zeytin adası, günümüzde yaşantısını Fransa da sürdürmekte olan Cem Uzan’a ait olarak bilinen bir adaydı. Sonrasında devlet tarafından Zeytin adasına el konulmuştur. Tasarruf mevduatı sigorta fonu üzerinden satışa sunulan ada turizm bölgesine dönüştürülmesi için Zorlu tarafından satın alınmıştır.Ancak sonrasında adanın doğal güzelliğini bozmamak adına bu fikrinden vazgeçtiğini açıklamıştır.
Uzun Adası şimdi Zorlu Adası

 Zeytin Adası Nerede? 
Türkiye’ de yer almakta olan bir adadır. Muğla şehrinde bulunmakta olan Fethiye ilçesinde yer almaktadır. Tam olarak bir tatil bölgesidir. Aynı zamanda Göcek limanı üzerinden de kolay bir şekilde ulaşım sağlamak mümkündür. 

 Zeytin Adasına Nasıl Gidilir? 
Zeytin adasına ulaşım Muğla üzerinden kolaylıkla sağlanmaktadır. Göcek de bulunan Zeytin adası, özel mülk olan bir ada olduğu için tatil amacıyla gidilecek bir turizm bölgesi niteliğinde değildir. Adanın sahibi olan Zorlu, ada da ailesi ile birlikte tatil yapmak ve yurtdışından gelen misafirlerini ağırlamayı düşündüğünü ifade etmiştir.

#zeytinadası #göcekadaları #fethiyegöcek

kaynak

Bu video orijinal YoutTube API’si ile, video ayarlarından paylaşım izni verildiği için çekilmiştir. Ayalardan izni iptal ederseniz video bu sayfadan da kalkacaktır. gezimon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enter Captcha Here : *

Reload Image