#walkwithamal Amal Yürüyüşü Tarsus'ta Yapıldı…

#walkwithamal Amal Yürüyüşü Tarsus'ta Yapıldı...

#walkwithamal Amal Yürüyüşü Tarsus'ta Yapıldı…Abonelik için;👇

Instagram👇

AMAL YÜRÜYÜŞÜ

Bugün Tarsus’ta, annesini kaybeden ve okula gidemeyen dokuz yaşındaki mülteci Amal’ın yaşadığı trajediyi dünyaya duyurmak ve bu durumda olan çocuklara destek olmak için toplam 12 ülke ve 65 şehirde organize edilen bir yürüyüş organize edildi.

Dokuz yaşındaki Amal’ı sembolize eden 3.5 m boyundaki dev kukla ile Gaziantep’ten başlayan bu yolculuğun Adana’dan sonra üçüncü durağı Tarsus olarak belirlendi ve Kent Konseyi, Tarsus Belediyesi, Slowfood Tarsus’un destekleri ve organizasyonuyla yürütüldü.

”Walk with Amal” yani ”Amal’la yürüyüş” adı verilen bu etkinlik Kasım ayında İngiltere’nin Manchester şehrinde tamamlanacak…

WALK WITH AMAL
Today, a march was organized in 12 countries and 65 cities in Tarsus to announce the tragedy of nine-year-old refugee Amal, who lost her mother and could not go to school, to the world, and to support children in this situation.

Starting from Gaziantep with a 3.5 m tall giant puppet symbolizing nine-year-old Amal, the third stop after Adana was determined as Tarsus, and it was carried out with the support and organization of the City Council, Tarsus Municipality and Slowfood Tarsus.

This event, called “Walk with Amal”, will be completed in Manchester, England in November…

@walkwithamal

#walkwithamal
#amalyürüyüşü
#littleamal
#küçükemel

kaynak

Bu video orijinal YoutTube API’si ile, video ayarlarından paylaşım izni verildiği için çekilmiştir. Ayalardan izni iptal ederseniz video bu sayfadan da kalkacaktır. gezimon

“#walkwithamal Amal Yürüyüşü Tarsus'ta Yapıldı…” hakkında 3 yorum

  1. Ulu Önder Atatatürk'ün çocuklara verdiği önemin değeri günümüzde daha iyi anlaşılmakta. Bütün dünya halkları elele vererek katliamlara, savaşlara, her türlü zulme karşı birlik olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enter Captcha Here : *

Reload Image