İçeriğe geç

Sıkıyosa Venedik'te Bunları Yapın ! | İtalya

Sıkıyosa Venedik'te Bunları Yapın ! | İtalya

Sıkıyosa Venedik'te Bunları Yapın ! | İtalyaKanalıma buradan ABONE olabilirsiniz.

İtalya turum Venedik gezisiyle başladı. Önceki dönemlerde kısa şekilde gösterdiğim Venedik’i bu sefer tüm ayrıntıları ile size anlatmaya çalıştım.

Venedik’te kalacak yerler, ulaşım, alışveriş ve birçok sorunun yanıtını da bu gezi videomda bulabileceksiniz. Bununla beraber Venedik gezilecek yerleri de özetle bu bölümde gösterdim.

Ayrıca asla yapmamanız gereken ve Venedik’teyken dikkat etmeniz gereken konuları da elimden geldiğince sizlere aktarmaya çalıştım.

İtalya Turum, Venedik gezisi ile başlıyor. Aşağıdaki linklerden sosyal medya hesabımı takip edip; blog yazılarımı da mutlaka okumanızı öneririm.

Keyifli Seyirler!!

Blog :

Instagram :

video tasarım : gokseltuzun

musics: Vlog No Copyright Music

#birhayalinpeşinde #denizpehlivan #italya

kaynak

Bu video orijinal YouTube API’si ile, video ayarlarından paylaşım izni verildiği için çekilmiştir. Ayalardan izni iptal ederseniz video bu sayfadan da kalkacaktır. gezimon

“Sıkıyosa Venedik'te Bunları Yapın ! | İtalya” hakkında 44 yorum

 1. Ulan hem Venedik müthiş abartılmış diyorsun hemde her yıl uğruyorum diyorsun!!! Var mı dünyada Venedik gibi bir yer?? Unutma sırf türkler izlemiyor seni. Onlara yutturursun ama orayı bilen birisi senin yorumlarına güler 😂

 2. Yurtdışına turistik gezilerin ana kaynagı filmler ve dizileri.İnsanların bilincaltında paris,venedik,londra vb. cogu sehre dair cok sahne var.Biz ise binlerce yıllık tarihe ragmen küfürlü,halkın naif yanlarını yansıtmaktan aciz kaba saba veya acı ,dram dolu hastalıklı film ve diziler cekmeye devam edersek var olan insanımızıda kaçırıyoruz ve doğal olarak bize ait yemek ve eserler çalınmaya da devam ediyor sahipsiz kalınca.Sırf paramızın değersizliğinden ötürü milyonlarca turist agırlıyoruz ama bu bireyler yurtdısının elit kesimleri olmadıgı gibi maddi kazancta bize saglamıyor.Sonuc olarak turizmde ilk önce bu bereket gibi görünen ama özünde istila olan talan kültüründen korunmamız lazım sonra kaliteli ticarete geçebiliriz anca.

 3. Domuz etine dikkat ettiğiniz için Müslüman insanlarsınız bunu anladık. O yediğiniz etler gerçekten Dana etimi acaba? Varsayalım Dana eti peki Helal kesim mi?

 4. Tam para tuza orası!Ama memlekete bazı yerlerde çok pağılı herkes paranın yolunu bulmuş😂
  Bide gördüğüm kadar Türkiye’den gelen yada yurtdışında kalan türkeler bağzıları domuz ettini löp löp götürüyorlar😬

 5. O taşların üzerine oturup kahve içene bile ceza kesip sınır dışı ediyorlar. Orda para harcadığın sürece adamsın özellikle venedikte. Turistten bıkmışşşş bıkmışşşlar ki nasıl. Boğuluyoruz turistten diye restorantçı bile gördüm.

 6. Venedikten murano buranoya feribot parası vermeyin. Ücretsiz hoppp geçin biz ödedik bi baktık uyanık fransızlar para ödemeden geçti.

 7. Tahsin Erdoğan

  Türkiyede olsa işerdiniz dimi. Çekirdek kabuğu atardınız. Yazı yazardınız. Kalp resmi yapardınız. Medeniyet derken , bizim Türkler yaşayışlarina dinlerine özenir.
  🗣🗣🗣 Özeneceksen çevrene ve medeniyete sahip çık..

 8. %10 ekledikleri vergi değil, Avrupa ülkelerinin çoğunda olan servis ücreti. Peşin bahşiş gibi düşünülebilir…

 9. Abicim turistler hep oturmak istediğinden bütün yollar kapanıyor, 10 dakikalık yürüyüş cehennem oluyor. Özellikle köprülerde oturan turistlere iyi beddua okuyor Venedikliler.

 10. Kışın gittim çok güzel bir yer mutlaka gitmeniz gereken bir ülke italya, marketleri o kadar pahalı değil normal

 11. Sıçmakta yasak mı gurban diye sordaydın keşke kemal sunal gibi 😅😆 allahın taşına oturmak yasakmı olurmuş ya

 12. Kisa bir zaman öncesine kadar farelerin istilasina ugramis bir ulkeydi heryer pis oldugu icin tabiki, seninde dedigin sadece abarti. Disarda yemek yemek farelerden dolayi yasak bence.

 13. İtalya da tren istasyonlarında oturak yok yada ben gittiğimde yoktu avrupa nın en geri kalmış ülkesi bence italya

 14. Hakan's Life And Travels

  İspanya, Portekiz'deki havalimanlarında croissant çeşitleri 3.50 eurodan satılmaktadır, kutu cola, fanta, sprite çeşitleri de 3 eurodan satılır. 1.5 lt Su havalimanlarında 2.5 eurodan satılmaktadır. Sandviçler 7 euroya kadar alıcı bulmaktadır, menu şeklinde de satılır. Batı Avrupa fiyatları restoranlarında böyledir. Et çeşitleri 35 eurodur. Şehir içleri ise 1 euroya güzel croissantlar yiyebilirsiniz Barcelona'da ve Akdeniz şeridindeki İspanyol , Portekiz şehirlerinde. El Fresco restoranında dilediğin kadar sebze, meyve, et çeşitleri, çorba, tatlı, cips toplam ücreti kişi başı 15 eurodur. Domuz, tavuk, balık ürünlerini mideye götürürsünüz 15 euroya. İspanya'da pizza çeşitleri de çok lezzetlidir, hamurları bir başka güzeldir. GDO'lu ürünler yasaktır sebzelerde.

 15. Hakan's Life And Travels

  Gondol fiyatları 1990 yılında da 100 USD'ydi. ABD'li turistler karısıyla veririlerdi iki kişi. Bizlerse toplu motorlara binerek gezerdik o zamanlar. 2019 yılında da gondol fiyatı değişmemiş. 1990 yılındaki Ankara Uluslararası Havalimanı aynen PTT Müdürlüğü gibiydi, sarı ve siyah renklerde yön göstergeleri, ışıklar hakimdi. 1 metrelik yüksekliklerde kaldırımlardan aşağı zor bavulları, kendimizi aşağıya indirirdik. Ta ki 1996 yılına kadar Tepe, Akfen ve Vie şirketleri Havalimanlarını Batı Avrupa standartlarına getirdiler. KKTC'ye ve İngiltere'ye küçük yaşlarda uçtum ve havalimanlarında, uçaklarda herzaman , isteyenler sigaralarını tüttürürlerdi. Hiçbir yasaklama yoktu. İngiltere'ye uçarken British Airways ile sizler Türkiyeden bitin , pirenin , salgınların merkezinden geliyorsunuz diyerek o güzel ingiliz hostesler bizleri , tüm uçak yolcularını spreylemişlerdi 1987 yılında. Ne de olsa 3. dünya ülkesi demişlerdi.

 16. Amasya da da var sandal öğrenciye 5 lira abi manzarasıda venediğe 100 basar gel gör 🙂 Venedik ne ki Amasya’nın yanında

 17. Abi helal be. Ara sıra takip eden Tokat'tan bir takipçinim, karadenize yolun düşerse de bekleriz :)) Anlamadığım şey senin gibi bir kanalın kadrinin kıymetinin bilinmemesi. Bilindiğinde biz eski takipçilerini unutma be abi 💖 sevgiler..

 18. ısparta Gülleri

  Zorla para harcatiyor adamlar yasaklarla..Oturmak yasak..Yere çomelmek yasak..Su..Allahin suyu 7€..eee..Bi de dondurma sirası bekkeyeceksin..Ayakta yemek yemek yasak..Şuraya bak yaaa😝Bizim ülkemiz Cennet..Cennet vallahaa.Kıymetini bileliimm😊Gitmem de gormem de..Venediği batsin..Zaten Corona batirdı O'nları da..🙄

 19. Bu tür yerlere gittiğin zaman üçe beşe bakmayacaksın çok Zengin olacaksın ki keyfine varasın orta gelirli insanları aşar.Emeklerinize sağlık video güzel olmuş.

 20. Adamlarda akıl var bizimkilerde bencil düşünüp dünyanın öbür tarafından adam getirip otelden dışarı alışveriş yapmasın diye bir yerlerini yırtıyor

 21. Sanmorko meydanındaki kubbeli binanın altında sarıklı biri açılan sandığa bakarken burnunu tıkayıp bakmaya çalışıyor .
  Hikayesini öğrenemedim .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Enter Captcha Here : *

Reload Image