İçeriğe geç

Santorini Hakkında Bilgiler

Santorini Volkan - Nea Kameni

Santorini Nerede? Santorini’ye Nasıl Gidilir?

Türkiye’den direkt feribotla Santorini’ye ulaşım maalesef yok, ama sadece 1 aktarma yaparak Santorini Adası’na Türkiye’den gidebilirsiniz. Bodrum veya Marmaris’ten Kos Adasına (İstanköy) geçerek Kos-Santorini feribotu ile adaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kos-Santorini feribotunun yaz aylarında düzenli olarak seferleri vardır. Thira limanı Santori’nin merkezinde yer almaktadır ve Kos-Santorini feribotları bu limana yanaşmaktadırlar.

Yunanistan’ın en önemli adalarından biri olan Santorini’de yapılacak şeyler arasında meşhur Santorini Yanardağına gitmek, Fira’dan Oia’ya Kaldera yolu boyunca yürümek ve alışveriş yapmak adanın en popüler aktiviteleridir. Santorini adasındaki mağazalar küçük hediyelik eşya dükkanlarından uluslararası markalara kadar çeşitlilik göstermektedir.

Santorini’deki çoğu plaj oldukça iyi düzenlenmiş eğlenceli aktivitelerle dolu su sporları merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca birçok dalış merkezine sahip olan Santorini’de yakın adalara, gemi enkazlarına ve hatta eski yanardağın eteklerine dalış gezileri düzenlenmektedir.

Santorini Plajları

Santorini’deki plajlar, özel jeolojik özellikleri nedeniyle Yunanistan’daki diğer plajlardan çok farklıdır. Kırmızı ve siyah volkanik çakıllar, Santorini plajlarının kıyılarına uzanır. Yüksek uçurumlarla çevrilmiş bu plajlar ziyaretçilerine eşsiz bir ortam sağlamaktadır. Santorini plajlarının en ünlüleri Kızıl plaj, Perissa plajı, Kamari plajı ve Perivolos plajıdır.

Santorini Plajları

Santorini’de Yeme-İçme

Santorini Restaurantları

Santorini Adası, Yunanistan’ın en iyi turizm merkezlerinden biri olduğundan, yemek ve içmek için birçok yer vardır. Fira, Oia, Perissa ve Kamari gibi popüler noktalardan daha tenha yerlere kadar adanın her yerinde restoranlar, kafe ve barlar bulunur. Santorini’de yemek için en etkileyici yerler, Ege Denizi ve yanardağın muhteşem manzarasını sunan Kaldera kayalıklarının üstünde yer almaktadır. Kamari, Perissa, Perivolos ve Akrotiri’de güzel tavernalar da deniz kenarlarında hizmet vermektedir.

Santoroni’de Gece Hayatı

Santorini’nin büyüleyici volkanik manzarasının yanı sıra, ada canlı ve dinamik gece hayatı ile bilinir. Gündüz tavernalarda veya restoranlarda lezzetli yemekler yiyen insanların gece hayatı için birçok alternatifi vardır. Adanın yüksek uçurum barları ve efsanevi kulüplerinde Santorini’nin heyecan verici gece hayatının tadını çıkarabilirler. Özellikle adanın başkenti olan Fira’da çok sayıda gece kulübü bulunmaktadır.

Santorini Gece Kulüpleri - Gece Hayatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir