İçeriğe geç

Psara Yunan Adası Gezi Rehberi

Psara Adası

Psara Hakkında Bilgiler

Tatilden istediğiniz tertemiz bir su ve huzur ise Psara Adası yeter de artar bile. Sakız Adasının kuzeybatı açıklarında bulunan ve sadece 300 nüfuslu Psara, 44 km2 lik ufacık bir Yunan adası.

Kafa dinlemeli, huzurlu, kalabalıklardan uzak ve sessiz bir tatil isteyenler için ideal bir tatil sunuyor. 

Psara’da Nerede Ne Yenir?

Psara Adası az nüfuslu olması sebebiyle yerel lezzetlere ulaşım daha kolay oluyor. Adada taze ıstakozların, balıkların ve yöresel peynirlerin tadına muhakkak bakmalısınız. Balıkçı kasabası olduğu için balığın ve ıstakozun en iyisi burada oluyor.

Psara Adası Gezi Rehberi

Psara’da Gezilecek Yerler:

Gündüzleri ada insanları çok dışarı çıkmadıkları için keşfetmek daha keyifli olabilir. Boş taş sokaklar ve mavi-beyaz evlerin arasında gezinerek adanın tadını çıkartabilirsiniz. Akşam vakitlerine doğru sokağa çıkan ada sakinleri sayesinde kalabalıklaşmaya başlıyor. Adada bulunan Koimisis Theotokou Manastırını ve manastır içindeki kütüphaneyi gezebilirsiniz.

Psara’da Gece Hayatı:

Az nüfuslu bir ada olduğu için eğlence mekanları olarak 5-6 tane taverna bulunuyor. Yine de nüfusa oranlandığında fazla sayıda olduğunu söyleyebiliriz. Adada yaşayan gençlerin gittiği Petrino adında bir bar da mevcut.

Psara Plajları:

Çok temiz olduğunu düşündüğünüz denizlerden bile daha temiz bir deniz düşünün. İşte o deniz Psara Adasında! Masmavi bu koylarda sahil işletmeleri bulunmuyor. Bu sebeple denize gitmeden önce havlularınızı ve yiyeceğinizi yanınıza muhakkak alın.

Psara Adası Nerede

Psara’da gidebileceğiniz plajlar şöyle: Kyriaki Plajı, Lakka Plajı ve Lazerata Plajı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir