İçeriğe geç

Mykonos Adası Hakkında Bilgiler

Mykonos Adası Gezi Rehberi

Mykonos’un Öne Çıkan Özellikleri

Adada 10.000’in üzerinde yerleşik olarak yaşan ada sakini bulunmaktadır. Ancak yaz aylarında bir günde limana yanaşmış yolcu gemilerinden inen ziyaretçi sayısı yerel halktan daha fazla olabilir. Genel olarak, her yıl iki milyondan fazla turist Mykonos’un eşsiz denizi ve görülmeye değer yapılarını ziyaret etmek için adaya geliyor.

Mykonos’un takma adı, sık sık esen güçlü meltem rüzgarları nedeniyle Rüzgarlar Adası’dır. Aynı zamanda Kikladların Kraliçesi olarak da adlandırılır.

Nüfusun çoğunluğu, aynı zamanda adanın başkenti olarak kabul edilen ve adanın en büyük kasabası olan Chora Kasabasında yaşamaktadır.

Mykonos’da Gezip Görülecek Yerler

Küçük alanına rağmen, Mykonos’ta çoğu Bizans dönemine ait 600’den fazla kilise ve küçük şapel vardır. Mykonos’un kasaba merkezi bu yapılardan 60 tanesine ev sahipliği yapmaktadır. Panagia Paraportiani kilisesi en ünlü ve en çok fotoğraflanan yapılardandır. Kasabanın ikonik olan bu simgesi Kastro semtinde bulunur ve 1475 yılında inşa edilmiştir.

Küçük Venedik, Mykonos’taki en romantik ve doğal yerlerden biridir. Asıl adı Alefkandra’dır. Ancak bölgeye daha fazla turist çekebilmek için dünyaca ünlü İtalyan Venedik şehrinin ismini almıştır.

Mykonos Adası Genel

Mykonos’un diğer bir meşhur simgesi ise ünlü Mykonos yel değirmenleridir. Bu değirmenlerin inşası Venedikliler tarafından 16. yüzyılda başlamıştır.

Mykonos’da Yeme İçme

Mykonos’un simgesel yapılarını gezdikten sonra zamanınızı bu güzel ege adasının muhteşem mutfak lezzetlerine ayırabilirsiniz. Günlük ve taze olarak denizden çıkarılmış ahtapot ve kalamar en meşhur yiyeceklerdendir. Ayrıca dikenli ıstakoz, kırmızı kefal ve karides denenmesi gereken deniz ürünlerinin başında gelir.

Mykonos Gece Hayatı

ParadiseClub Mykonos Gece

Mykonos, dünyaca ünlü kulüpleri ve atmosferik barları ile heyecan verici gece hayatına sahiptir. Yunanistan’ın en gelişmiş adalarından biridir ve her yıl çok sayıda turist ağırlamaktadır. Mykonos harika müzikleriyle bilinen sayısız bar ve kulüp ile Yunan adaları arasında en iyi gece hayatına sahip adadır.

Mykonos Plajları

Her plajı ayrı güzel olan Mykonos’da denize girilecek yerlerde bolca işletme bulunmaktadır. Her işletmenin kendine özgü bir atmosferi ve eğlence anlayışı olabilmektedir. Yani Mykonos’ta plaja girecekseniz sadece deniz kıyafetlerinizi götürmeniz yeterlidir.

Mykonos Beach Clubs

Tatilciler tarafında çok sevilen plajlar şöyledir: Ornos, Kalo Livadi, Ftalia, Agia Anna, Paraga, Agios Sostis, Panormos, Psarou plajlarında eksiksiz bir deniz keyfi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir