İçeriğe geç

Milano Gezilecek Yerler – İtalya Gezilecek Yerler- İtalya Gezi Rehberi 🏰🍕🍝 ⛪

Milano Gezilecek Yerler - İtalya Gezilecek Yerler- İtalya Gezi Rehberi  🏰🍕🍝 ⛪

Milano Gezilecek Yerler – İtalya Gezilecek Yerler- İtalya Gezi Rehberi 🏰🍕🍝 ⛪1️⃣ Duomo di Milano: Çok görkemli bir Ortaçağ Katedrali olan Duomo di Milano kentin kalbinde yer alıyor. İnşasına 1386’da başlanmış olmasına rağmen katedralin yaklaşık 1965 senesinde tamamlanması hem bazı siyasi olaylar hem de yapım aşamasındaki köklü değişikliklerden kaynaklanmış.

2️⃣ Galleria Vittorio Emanuele II: Galleria Vittorio Emanuele II de dünyadaki en eski ve tarihi alışveriş merkezlerinden biri olarak her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor.

3️⃣ Arco della Pace: Arco della Pace ilk olarak 19. yüzyılın başlarında Napolyo’nun zaferlerini anmak için yapılmaya başlanmış ancak 1815 yılındaki Viyana Kongresi sonrasında Avrupa ülkeleri arasındaki barışa adanmış. Zafer Takı 1938 senesinde Kutsal Roma Cermen İmparatoru I. Ferdinand tarafından açılmış.

4️⃣ Sforzesco Şatosu: Milan Dükü Francesco Sforza’nın inşa ettirdiği kalenin günümüzdeki görünümü ise ağırlıklı olarak mimar Luca Beltrami’ye ait. Ünlü mimar kaleyi 19. yüzyıl sonu ve 20. yüzyıl başlarında büyük oranda genişleterek yeniden tasarlamış.

5️⃣Navigli Bölgesi: Milano’nun küçük Venedik gibi canlı bölgesi Navigli’de kanal boyunca sıralanmış aperitivocularda takılmak Milano’daki ilk üçümüze net girer. Siz sadece içkinizi ödüyorsunuz açık büfe atıştırmalıklardan ücretsiz olarak dilediğiniz kadar faydalanıyorsunuz.

kaynak

Bu video orijinal YoutTube API’si ile, video ayarlarından paylaşım izni verildiği için çekilmiştir. Ayalardan izni iptal ederseniz video bu sayfadan da kalkacaktır. gezimon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Enter Captcha Here : *

Reload Image