İçeriğe geç

Kalimnos Adası (Yunanistan) Gezi Rehberi

Kalimnos Adası Genel Bilgiler:

Kalimnos, gösterişsiz, sakin ve daha uygun bütçelerle Yunan Adalarında güzel bir tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği adadır. 12 Adalar grubunun içinde olan Kalimnos adası, Kos ve Rodos adalarından sonra en çok turistin geldiği adadır.

Kalimnos Adası Nereler Gezilir:

Adada gezilip görülecek o kadar fazla yer var ki hem denizin tadını çıkartmak hem de etrafı gezebilmek için 3-4 gün ancak yeterli olur. Kalimnos Adası adeta bir açık hava müzesi gibi. Baktığınız yer de antik çağdan kalma bir detay görebilirsiniz.

Kalymnos Adası Turları

Genel itibariyle küçük bir ada olsa bile nüfus açısından hayli kalabalıktır. Dağlık bir yapıya sahip olması nedeniyle dağ yürüyüşleri yapılabilmektedir.

Sonbahar aylarında Kaya Tırmanışı Festivali yapılmaktadır. Festival süresi boyunca kalabalık olan Kalimnos adasının en kalabalık olduğu aylar tabi ki de yaz aylarıdır. Özellikle feribot seferlerinin arttırılması sonrasında daha fazla turist ziyaret edebilmektedir. Türkiye’den Kalimnos’a gidebilmek için önce Kos ya da Rodos’a gitmek gerekmektedir. Kos ile Kalimnos Adası arası yaklaşık 40 dakika sürdüğünden iki adayı da aynı tatil planına koymak mantıklıdır.

Kalymnos’da Yeme-İçme:

Zeytinyağlılar, bitkiden yapılma mezeler, zeytinler ve balıklar denildiğinde akla hemen Ege sahilleri gelir. Bu sebeple Türk Mutfağına yakın tatlar bulabilirsiniz. Bu sebeple yurtdışında yemek konusunda sıkıntı çekenler Yunan Adalarında asla sıkıntı çekmezler. Kalimnos adasında deniz mahsullerinin ne kadarını deneyebilirseniz o kadar kara geçmişsiniz demektir çünkü yediğiniz her balığın tadı damağınızda kalacaktır.

Bölge bal üretimi açısından popüler durumdadır. Kalimnos adasında üretilen kekik balını muhakkak denemelisiniz.

Kalimnos Gece Hayatı:

Adanın Pothia kısmında daha aktif olan gece hayatı, gece geç saatlere kadar sürmektedir. Eğlenmek için lounge bar, kulüp ve taverna seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Kalimnos'da Konaklama

Kalimnos Adası Plajları:

Pırıl pırıl bir denizi olan Kalimnos Adasında turistler arasında popüler plajlar şöyledir; Vlihadia, Vathi, Arginonta ve Palionisos plajlarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir