İçeriğe geç

İos (Chora) Yunan Adası Gezi Rehberi

İos (Chora) Adasında gece hayatı, İos (Chora) adasında nereye gidilir, İos (Chora) adasında vize gerekli mi, İos (Chora) adasının en güzel plajı

İos Adası Hakkında Bilgiler

Yunan Adaları denildiğinde akla hemen İos Adası gelmeyebilir belki. Hatta ile kez duymuş bile olabilirsiniz. Yine de keşfetmek çok geç değil! Türklerin uğrak mekanlarından biri olmasa da gerek kumsalları, gerek hareketli gece hayatı ve Ege’ye özgü mavi-beyaz yapıları ile aklınızı başınızdan alacağını düşünüyoruz.

Gece Hayatı En Güzel Yunan Adası: İos Adası

Kiklad adalar grubunda yer alan İos Adası, Ege’nin Güneydoğusunda yer alıyor. Diğer Yunan Adalarına nazaran daha küçük olan adanın yüzölçümü 108 km2. Yerleşik nüfusu ise 2 bin civarı. Tabi bu sayı yaz aylarında artıyor ama diğer adalara göre daha sakin olduğu da bir gerçek.

İos’da Gece Hayatı:

Diğer adalardan daha sakin olmasına aldanmamak gerek çünkü İos adası gece hayatı ile ünlü. Hoş müzikleri ve bölgeye özel yemekleri ile tam bir tatil yeri denilebilir. 70’li yıllarda bölgeye Hippilerin gelmesi ile eğlence kültürü de gelişmiş. Adada eğlenmek, dans etmek ve güzel kokteyller denemek için bir çok mekan bulunuyor.

İos Gece Hayatı

İos (Chora) Adasında En İyi 3 Gece Kulübü

  • Scorpion (İos Gece Kulübü)
  • Disco 69
  • Sweet Irish Dream

İos Adası Plajları:

İos Adası 87 kilometre sahil şeridine sahip ve 32 kilometresi kumlu plaj. Toplamda 21 tane de plajı var. En çok ziyaret edilenler ise Magganari, Mylopotas, Agia Theodoti ve Yalos plajları. Gün kararıncaya kadar yüzmeye devam eden insanları rahatlıkla görebileceğiniz bu plajlarda turkuaz renge doyacağınıza eminiz.

Hem gündüz, hem gece her daim hareketli olan İos Adası, bir tatilde aranabilecek her şeyi karşılıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir